عضویت پرسش و پاسخ لینکها

تجارب موفق

گزارش های بین المللی


گزارش های معتبر جهانی که از سوی موسسات مختلفی در جهان از جمله فروم اقتصادی جهانی (World Economic Forume) و سازمان توسعه همکاری های اقتصادی (OECD) منتشر می شوند، اطلاعات جامع و مفیدی راجع به مسائل مهم ارائه می دهند. از این رو بر آن شدیم که قسمتی از سایت گروه معیار را به این گزارشات اختصاص دهیم.

گزارش انجام کسب و کار

اين دهمين نسخه از گزارش کسب و کار است، که اولين بار در سال 2003 با 5 شاخص اندازه گيری مجموعه مقررات کسب‌وکار در 133 اقتصاد منتشر شده است، اين گزارش سالانه منتشر شده و به 11 مجموعه شاخص و 185 اقتصاد افزايش يافته است.


گزارش بهترین دانشگاه های دنیا 13-2012

 گزارش پیشرو، نهمین گزارش سالانه بنیاد QS World University Rankings می باشد. گزارش امسال شامل نظرات بیش از 46000 چهره ی آکادمیک و 25000 نفر از کارفرمایانی است که از فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف استفاده کردهاند که بی شک یکی از بزرگترین جوامع آماری در زمینه نحوه ی عملکرد دانشگاههای گوناگون در سطح جهان می باشد.


بهترین بانک های جهان

سردبیران مجله  Global Finance با گرفتن داده از متخصصان صنعت و با استفاده از یک سری از معیارهای شامل سهم بازار، تعداد و حجم معاملات، خدمات و مشاوره، قابلیت ساختار، شبکه توزیع، تلاش برای مقابله با شرایط بازار، نوآوری، قیمت، عملکرد پس از فروش و شهرت بازار، بانک‌های منتخب را برگزیده‌اند.


گزارش پیش بینی آینده فضای کسب و کار

فضای کسب و کار از مهمترین موضوعاتی است که کشورها برای پیشرفت اقتصادی همیشه زیر نظر داشته و در بهبود آن می کوشند. از آنجایی که رشد و توسعه شرکت ها در فضای کسب و کار ایده آل با سهولت و سرعت بیشتری پیش می رود، تسهیل فضای کسب و کار در دستور کار دولت ها قرار داشته است. گزارشی که در این نوشتار انتخاب شده است، از مجمع جهانی اقتصاد بوده و وضعیت رشد شرکت ها در فضای کسب و کار آینده را ترسیم می کند.

این گزارش را از اینجا بارگذاری نمایید.


گزارش OECD درباره کارآفرینی و شاخص های مهم آن طی هفت سال اخیر

شاید بدانید که به اعتقاد بسیاری، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) مهم ترین سازمان تصمیم گیرنده اقتصادی در عرصه بین المللی است که در دهه 1960 میلادی توسط سازمان همکاری اقتصادی اروپا (OEEC)  ایجاد شد. این سازمان در طی سال های اخیر در راستای برنامه های پژوهشی خود، گزارش های متعددی را ارائه نموده که گزارش وضعیت کارآفرینی یکی از بهترین و معتبرترین آنهاست.

به طور نمونه درباره نرخ تعداد کسب و کارهای جدید تأسیس شده در کشورها مطابق با سه نمودار زیر کشورهای استرالیا، پرتقال، دانمارک و هلند وضعیت های مناسبی داشته اند.

New enterprises, selected countries
Number of new enterprises, Trend-Cycle, Average 2007 = 100

Graph and data in Excel

 

The database  - Timely Indicators of Entrepreneurship

Bankruptcies, selected countries
Number of bankruptcies, Trend-Cycle, Average 2007=100

متن کامل گزارش وضعیت کارآفرینی در جهان توسط OECD تا آخر سال 2013 را می توانید از اینجا دریافت نمایید.

 

 


گزارش چشم انداز انرژی در سال 2014 توسط OECD

OECD یا سازمان توسعه همکاری های اقتصادی، یک انجمن معتبر در خصوص گزارش های بین المللی حوزه اقتصاد و کسب و کار محسوب می شود. در میان گزارش های ارائه شده ی این سازمان در سال 2014، اقلام مهمی به چشم می خورد که چشم انداز انرژی یکی از مهمترین آنهاست. با توجه به نقش مهم انرژی در سیاست گذاری و توسعه اقتصادی امروز دنیا، بر آن شدیم تا در این نوشتار، این گزارش را در اختیار شما قرار دهیم.

این گزارش از اینجا قابل بارگذاری است.