عضویت پرسش و پاسخ لینکها

اخبار

کسب عنوان جوانترین دانشمند برتر جهان اسلام در حوزه علوم انسانی به استاد اصفهانی

گروه: پژوهشی
۱۱ دی ۱۳۹۲

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، دکتر پیام نجفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان گفت: دکتر محسن گلپرور، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان رتبه هشتم از بین ۲۰ دانشمند برتر جهان اسلام رادر علوم انسانی کسب کرده است.

نجفی افزود: آثار علمی دکتر گل پرور بعنوان جوانترین دانشمند برتر جهان اسلام در میان دانشمندان جهان اسلام در حوزه علوم انسانی، بیشترین ارجاعات را داشته است.

وی اظهار داشت: در مقایسه سنی میان ۲۰ دانشمند برتر جهان اسلام در این حوزه، فاصله سنی دکتر محسن گلپرور و سایرین بسیار زیاد است و جوان بودن ایشان نسبت به دیگر دانشمندان برگزیده در این حوزه، از نکات برجسته ای است که شخصیت علمی و تحقیقاتی ایشان را از این منظر متفاوت نموده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان تصریح کرد: معرفی ایشان بعنوان رتبه هشتم دانشمندان برتر جهان اسلام در علوم انسانی، باعث افتخار ایران اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی است که البته دانشجویان باید قدر ایشان را بدانند و امیدواریم سایر اساتید نیز با توجه به قابلیت های علمی بالایی که دارند اما کمتر شناخته شده اند، روزی در این سطوح معرفی و به جامعه علمی کشور و جهان بازشناسانده شوند.

دکتر محسن گلپرور نیز در این باره گفت: کسب این عنوان توسط حقیر میسر نبوده است مگر آنکه خود را مدیون زحمات مدیر گروه روانشناسی و معاونت پژوهش و فناوری واحد می دانم.

گل پرور افزود: حمایت های بی دریغ رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان فضای لازم را برای توسعه تحقیقات در این دانشگاه فراهم ساخته است.

دانشمند برتر جهان اسلام در علوم انسانی اظهار داشت: پیشرفت علم، مستلزم فداکاری انسان هاست و تصمیم دارم تا زمانی که زنده هستم برای اعتلای علم در ایران عزیز تلاش کنم و باید کاری کرد که جهت علم تغییر کند، باید مسیر علم را از وضعیت کنونی خارج به داخل، تغییر داد و آن را به مسیر اصلی خود یعنی از داخل به خارج برگرداند.

گلپرور با تقبیح کپی برداری صرف در شاخه های مختلف دانش از خارجی ها، به همه دانشجویان توصیه کرد: در تحقیقات و پژوهش ها، خودباور باشید، با جرأت و جسارت ایده های جدیدی را طرح و بررسی کنید ولو آنکه آن ایده قبلاً در جهان کار نشده باشد، این شما هستید که می توانید باید با ایده ها و طرح های نو خود، جهان را در علم و دانش راهبری نمایید نه آنکه منتظر بنشینید تا دیگران به ما یاد بدهند در چه زمینه هایی تحقیق کنیم.

نمایه شدن ده ها مقاله علمی – پژوهشی در مجلات معتبر درپایگاه استنادی جهان اسلام وچاپ مقاله در نشریات معتبر علمی کشور و پژوهشگر برتر سال ۱۳۸۹ در جشنواره وزارت علوم ازجمله موفقیتهای این دانشمند برتر جهان اسلام است.

منبع: خبرگزاری برنا

منبع: خبرگزاری برنا